Blog
Test osobnosti MBTI
Přidal: Eliška Kučerová, 10. 9. 2024
Jeden z nejpopulárnějších osobnostních testů je MBTI (Myers-Briggs Type Indicator). Možná jste o něm slyšeli jako o testu 16 osobností - snaží se totiž rozdělit populaci do 16 kategorií či charakterů, a to na základě čtyř osobnostních dimenzí: …
Který test osobnosti je ten nejlepší?
Přidal: Eliška Kučerová, 2. 8. 2024
Kdo z nás si někdy nezkoušel vyplnit test osobnosti?! Proč to děláme? Máme chuť se o sobě dozvědět více! Chceme znát svoje kvality a třeba najít nějaké tipy, kam směřovat, ať už jde o osobní, studijní nebo profesní život. Zdá se, jakoby testy věděly…
Kam na střední školu? 3 užitečné tipy, jak na to
Přidal: Tibor Kučera, 26. 1. 2024
Volba kam na střední školu je jedním z prvních opravdu zásadních životních rozhodnutí každého z nás. Protože většina lidí okolo 14. let ještě nemá mnoho pracovních zkušeností a jasnou představu, čemu by se chtěli věnovat, je toto rozhodování často…
Sebereflektivní techniky v kariérovém poradenství
Přidal: Tibor Kučera, 15. 2. 2023
Jak se orientovat v moderním světě? Nekonečné možnosti a svoboda výběru v dnešní moderní společnosti jsou pro mladé lidi tzv. Generace Z (narozených po roce 1995) bezpochyby jedním z největších přínosů. To však nevyhnutelně velmi ztěžuje jejich…
Pětifaktorový model osobnosti
Přidal: Tibor Kučera, 13. 1. 2023
Pětifaktorový model osobnosti je dnes zřejmě nejrozšířenějším vědecky uznávaným modelem osobnosti, který může najít velmi vhodné uplatnění v kariérovém poradenství jak na středních tak základních školách. Žákům může pomoci ujasnit si…
Metoda RIASEC
Přidal: Tibor Kučera, 23. 12. 2022
Jednou z nejrozšířenějších testovacích metod v oblasti kariérového poradenství je metoda RIASEC (či Hollandův test). V tomto článku si blíže představíme, na čem je tato metoda postavená, a jak ji lze v rámci kariérového poradenství efektivně využít…
Žákovské portfolio na ZŠ ( a jejich využití s aplikací Salmondo)
Přidal: Tibor Kučera, 6. 9. 2022
Kariéra v 21. století Díky modernizaci a rychlým změnám na trhu práce se mění způsob zaměstnávání lidí i podoba jejich kariérní dráhy. Dříve bylo běžné, že pracovník setrval celý svůj produktivní život v jednom oboru či dokonce u jednoho…
Pracovní listy pro volbu povolání na ZŠ
Přidal: Tibor Kučera, 1. 8. 2022
Slepá volba povolání? Žáci si někdy volí profesní obor a studijní program nesystematicky a neberou v úvahu důležité aspekty jako je např. jejich osobnost či vlastní očekávání od budoucího pracovního života. Tato situace následně vede k tomu, že…